Kątomierze elektroniczne

Kątomierze elektroniczne są narzędziami pomiarowymi przeznaczonymi do pomiaru kątów między dwie płaszczyznami. Można nimi sprawdzić np. czy ściany pomieszczenia tworzą kąt prosty lub czy elementy konstrukcyjne więźby dachowej schodzą się pod kątem określonym w projekcie budowlanym. Dzięki zastosowaniu elektronicznego odczytu kątów, kątomierzami elektronicznymi można również łatwo i szybko przenosić konkretne wartości kątowe na materiał.

Poszczególne modele kątomierzy elektronicznych różnią się od siebie przede wszystkim możliwościami pomiarowym. Najprostsze instrumenty posiadają wyświetlacze, na którym pokazywane są wartości mierzonych kątów. Przyciski na panelu sterowania służą do włączania/wyłączania instrumentu i „zablokowania” odczytu. Bardziej zaawansowane kątomierze posiadają dodatkowe funkcje obliczające np. pojedyncze i podwójne kąty uciosu, które przenosi się bezpośrednio na piłę ukośnicę i wykonuje precyzyjne cięcia listew przypodłogowych czy przysufitowych.

Kątomierze cyfrowe wykonane są głównie z aluminium. To materiał, który jest lekki, trwały, odporny na działania warunków atmosferycznych. Większość modeli posiada dodatkowe libelle pudełkowe, które pozwalają ustawić kątomierz we właściwej pozycji. Dzięki nim można używać kątomierza cyfrowego jako podręcznej poziomicy libellowej. Kątomierze elektroniczne posiadają różnej długości ramiona, często w wyposażeniu znajdziemy ich przedłużki do dokładnego pomiaru między oddalonymi od siebie elementami.

Producent