Farby do znakowania

Farby do znakowania są chyba podstawowym wyposażeniem w torbie z akcesoriami pomiarowymi każdego geodety czy budowlańca. Służą do oznaczania w terenie charakterystycznych punktów pomiarowych - stanowisk, punktów nawiązania, reperów itp. Farby do znakowania występują głównie w jaskrawych barwach, łatwo dostrzegalnych na tle betonu, asfaltu, drewna, czy trawy. Są to zwykle kolory fluorescencyjne, które dobrze widać po zmroku przy oświetlaniu ich np. latarką.

Farby do znakowania są przeważnie w postaci sprawy w puszce o pojemności 500 ml. Puszki są wielokrotnego użytku - po rozpoczęciu malowania nie trzeba zużywać całej zawartości. Ważne jest też to, że dobrej jakości farby do znakowania są napełniane pod dużym ciśnieniem, co oznacza, że praktycznie 100% zawartości puszki udaje się rozpylić na znakowane elementy.

Puszki, w których umieszczona jest farba, są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Pozwalają np. rozpylać farbę w dół bez brudzenia rąk. Dodatkowo głowica jest zwykle zabezpieczona przed przypadkowym rozpyleniem w trakcie transportu, gdy farby do znakowania leżą w bagażniku. Warto też podkreślić, że farby do znakowania są ekologiczne - pozbawione metali ciężkich. Odznaczają się przy tym dużą trwałością - znaki naniesione na beton, asfalt czy drewno pozostają widoczne przez długi okres czasu. Farby po zaschnięciu są odporne na wodę i promienie słoneczne.

Producent