Drukarka HP SitePrint

Drukarka HP SitePrint to rewolucja procesu budowlanego i przemysłowego w zakresie końcowej realizacji w terenie. Jej zadaniem jest przyspieszenie czynności związanych z tyczeniem i znakowaniem na utwardzonym podłożu. Skraca ona ponad 10-krotnie czas potrzebny na wyznaczenie na posadzce przebiegu ścian, instalacji czy punktów kotwień konstrukcji stalowych bądź drewnianych. Potrafi rysować linie (proste i łuki), punkty, a także teksty. W ofercie producenta znajdziemy szeroki wybór wielokolorowych tuszy przeznaczonych do różnych podłoży (beton, asfalt, drewno) i o zróżnicowanej trwałości.

Innowacyjność drukarki HP SitePrint polega na autonomiczności działania. Urządzenie to jest w zasadzie robotem sterowanym za pomocą zmotoryzowanego tachimetru. Drukarka czerpie dane z przygotowanego wcześniej pliku projektowego CAD DXF, a w ostatecznym procesie znakowania w terenie bierze udział tylko 1 osoba! Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu nie tylko przyspiesza się prace budowlano-konstrukcyjne, ale także podnosi znacząco ich dokładność i ogranicza do minimum ryzyko popełnienia kosztownych pomyłek.

Drukarka HP SitePrint jest domknięciem procesu "cyfrowego budownictwa".
Dane przestrzenne, które są na początku zbierane elektronicznie przez geodetów (tachimetria, skaning laserowy), a później przetwarzane na projekt architektoniczny i przechowywane w technologii BIM, teraz finalnie trafiają na plac budowy do ekip zajmujących się fizyczną realizacją prac budowlanych. Drukarka pozwala w ten sam sposób wykonywać zadania tyczeniowe także w szeroko pojętym przemyśle (montaż linii produkcyjnych).