3D DISTO - od autoryzowanego dystrybutora

WYSYŁKA W 24 GODZ.

PRZESYŁKA GRATIS

opis Leica 3D Disto

Leica 3D Disto to jedno z najtańszych na rynku narzędzi pomiarowych 3D przeznaczone do współrzędnościowych pomiarów różnego rodzaju obiektów budowlanych i konstrukcyjnych. Łączy w sobie cechy tachimetru, dalmierza laserowego i niwelatora laserowego, ale jest przy tym przystosowane do obsługi przez osoby nieposiadające wiedzy z zakresu technik pomiarowych. Dalmierz wyznacza odległości i kąty (poziome i pionowe), a następnie na ich podstawie oblicza współrzędne punktów, z których tworzony jest model 3D mierzonego obiektu.

Instrument Leica 3D Disto obsługiwany jest zdalnie za pośrednictwem tabletu lub laptopa z systemem operacyjnym Windows. Celowanie plamką laserową odbywa się na obrazie przekazywanym na ekran komputera z wbudowanej w 3D Disto kamery cyfrowej. Wystarczy wskazać na monitorze punkt, a sprzęt się automatycznie obróci we wskazany punkt, wykona pomiar i zarejestruje współrzędne. Dzięki 50-metrowemu zasięgowi dalmierza Leica 3D Disto może być wykorzystywana we wszystkich pomiarach, które do tej pory nie mogły być zrealizowane tradycyjnymi metodami (poziomicą, taśmą, kątomierzem) ze względu na brak bezpośredniego dostępu.

Jedną z najważniejszych cech 3D Disto jest bogate oprogramowanie pomiarowe. W menu znajdziemy wszystkie funkcje, które są niezbędne do przeprowadzenia pomiarów inwentaryzacyjnych i realizacyjnych. Najciekawszymi są narzędzia do skanowania - automatycznego pomiaru profili poziomych i pionowych oraz pomiaru powierzchniowego. Narzędzia te pozwalają w ciągu kilku minut wyznaczyć kształt łukowych sklepień otworów okiennych czy wykuszy. Wyniki pomiarów dalmierzem skanującym 3D Disto są zapisywane w inżynierskim formacie DXF 3D i DWG, który jest obsługiwany przez większość aplikacji projektowych CAD.

Nie jesteś pewien, czy Leica 3D Disto jest dla Ciebie i chciałbyś zobaczyć instrument w akcji? Śmiało zadzwoń (tel. 504-155-467) lub napisz maila (sklep@mierzymy.pl) i umów się na bezpłatną i niezobowiązującą prezentację w siedzibie Twojej firmy!

Leica 3D Disto

w pigułce

 • Wbudowany mechanizm pomiaru kątów i odległości do wyznaczania trójwymiarowych (X, Y, Z) współrzędnych (położenia) obiektów w przestrzeni
 • Dokładny moduł dalmierczy (1.2 mm/50 m) o dużym zasięgu (50 m) do pomiaru najbardziej oddalonych celów
 • Wbudowany kompensator do samopoziomowania i szybkiego ustawiania 3D DISTO na podłożu lub na statywie
 • Zintegrowana kamera cyfrowa do przekazywania obrazu do kontrolera - bezpośredni wybór celu na ekranie tabletu
 • Zdalne sterowanie instrumentem za pomocą tabletu lub laptopa - łącze Wi-Fi
 • Możliwość uruchamiania pomiarów za pomocą pilota na podczerwień
 • Rozbudowane oprogramowanie pomiarowo-obliczeniowe do zastosowań w wielu branżach konstruktorsko-budowlanych

dla kogo?

 • projektanci i montażyści schodów
 • projektanci i montażyści mebli
 • architekci krajobrazu
 • architekci wnętrz
 • specjaliści od inwentaryzacji budowlanych i architektonicznych
 • montażyści stolarki okiennej i drzwiowej
 • projektanci-inżynierowie

funkcje pomiarowe i obliczeniowe

Pomiar współrzędnych za pomocą Leica 3D Disto3D DISTO wyznacza nie tylko odległości za pomocą dalmierza laserowego, ale także mierzy kąty poziome i pionowe. Wyznacza w ten sposób współrzędne X, Y i Z mierzonych punktów. Za pomocą 3D DISTO określimy więc nie tylko wymiary obiektów, ale również ich wzajemne położenie w przestrzeni. Na podstawie współrzędnych obliczane są np. długości, powierzchnie, objętości czy wysokości.

 

Bogate menu pomiarowe do wyznaczania kształtów i rozmiarów każdego rodzaju obiektów

Skanowanie jest jedną z najciekawszych funkcji pomiarowych 3D DISTO. Narzędzie to służy do wyznaczania kształtu i rozmiarów obiektów o nieregularnych kształtach, w szczególności krzywoliniowych (np. łuków). Operator instrumentu definiuje punkty początkowy i końcowy obszaru skanowania oraz podaje interwał odległości między kolejnymi mierzonymi punktami.

 

Wielostanowiskowy pomiar Leica 3D Disto i jeden model 3D

Funkcja łączenia wyników pomiarów z różnych stanowisk pozwala mierzyć położenia i kształty obiektów umieszczonych nw różnych pomieszczeniach, a nawet umiejscowionych na różnych kondygnacjach. Pomiary można przerwać i kontynuować w dowolnym momencie w przyszłości. Specjalne tarczki celownicze, będące punktami referencyjnymi, posłużą do połączenia wyników pomiarów z kolejnych stanowisk, tak by tworzyły one całość przestrzenną.

 

Automatyczne tyczenie siatki punktów

Tyczenie punktów ze zdefiniowanej siatki jest przydatne w pracach,gdzie wykonuje się montaże lub wiercenia w punktach o ustalonym położeniu. Siatkę punktów definiuje się bezpośrednio w kontrolerze 3D DISTO lub importuje do tabletu w postaci pliku DXF. Urządzenie automatycznie tyczy kolejne punkty z listy jeden po drugim, wskazując je czerwoną plamką lasera na ścianie, suficie czy podłodze.

 

Leica 3D Disto mierzy współrzędne i pokazuje wysokości mierzonych punktów

3D DISTO może zastąpić klasyczny laser liniowy lub obrotowy. Dzięki funkcji wyznaczania poziomu odniesienia instrument wskazuje na ścianach punkty umieszczona na tej samej wysokości. Narzędzie jest pomocne przy montażu elementów na tym samym poziomie, szczególnie przydatne w pracy z obiektami pochylonymi i o nieregularnych kształtach.

 

Wyznaczanie wysokości mierzonych punktów

Dzięki technologii pomiaru kątów pionowych 3D DISTO za naciśnięciem jednego guzika mierzy i oblicza wysokości punktów względem ustalonego punktu referencyjnego (tzw. reper). Narzędzie to będzie przydatne podczas pomiarów wstępnych i inwentaryzacyjnych, gdzie konieczne jest wyznaczenie wzajemnego położenia wysokościowego obiektów istniejących i nowo instalowanych.

 

Tyczenie linii równoległych za pomocą 3D Disto

Funkcja linii równoległej przydaje się w zadaniach, gdzie potrzeba przeprowadzić prace w ściśle określonej odległości od wcześniej pomierzonego odcinka. Przydatna jest np. podczas montażu stelaży zabudowy kartonowo-gipsowej, gdzie poszczególne ścianki muszą być do siebie równoległe. 3D DISTO automatycznie przesuwa plamkę do wskazanego na ekranie obiektu po linii równoległej.

 

Tyczenie odcinków o zadanej długości wprowadzenej przez operatora na ekranie kontrolera

Szybkie tyczenie pozwala błyskawicznie wyznaczać na ścianie, suficie lub podłodze punkty, których położenie definiuje się za pomocą odległości poziomej i pionowej od poprzednio zmierzonej pozycji. To narzędzie sprawia, że 3D DISTO wytyczy nam obiekt o ściśle określonych wymiarach i kształtach bez potrzeby korzystania z taśmy pomiarowej i ołówka.

 

Wyznaczanie wysokości bez pomiaru odległości na podstawie pomiaru kątów pionowych

Na podstawie mierzonych kątów pionowych i odległości 3D DISTO potrafi w sekundę określić wysokość obiektu niedostępnego do bezpośredniego pomiaru. Dzięki tej funkcji określimy wielkość drzew, słupów energetycznych, elementów konstrukcyjnych, które mogłyby zagrażać zdrowiu w bezpośrednim kontakcie.


dane techniczne

Zakres pomiaruw poziomie: 360°, w pionie 250°
Pomiar odległości zasięg/dokładność50 m/1.2 mm/50 m
Dokładność wyznaczania współrzędnych1.0 mm/10 m, 2.0 mm/30 m, 4.0 mm/50 m
Samopoziomowanie
Celownikcyfrowy, 8-krotne powiększenie
KomunikacjaWi-Fi, USB
Kontrolertablet lub laptop z systemem operacyjnym Windows 7/8/10
Funkcje pomiarowepomiar odległości, powierzchnia, objętość, przeniesienie punktu w pionie, szybkie tyczenie, linie równoległe, poziom odniesienia, pomiar różnic wysokości, pomiar niedostępnej wysokości, skanowanie, tyczenie siatki punktów, łączenie skanów, kalkulator
Formaty danychimport: DXF, eksport: DXF, DWG, TXT, CSV, JPG

w zestawie

 • 3D DISTO
 • tablet z systemem operacyjnym Windows
 • pilot zdalnego sterowania
 • przymiar mimośrodowy
 • naklejane tarczki celownicze
 • okablowanie
 • pamięć USB
 • ładowarka

Gwarancja podstawowa: 2 lata

Gwarancja rozszerzona: 3 lata - rejestracja produktu w ciągu 60 dni od daty zakupu - kliknij i przedłuż gwarancję

Leica Geosystems przedłużona gwarancja

opinie kupujących

5
Zbigniew Kocur
2016-05-25

Co tu się dużo rozpisywać. Opinia o sklepie jak najlepsza. Bardzo dobry kontakt z Właścicielem. Wielkie dzięki panie Marku. Każdy użytkownik w zależności od celu pracy znajdzie inne zalety i inne wady. Ważne aby wypracować sobie metodę pracy, która pozwoli szybko i w sposób zadowalający osiągnąć zamierzony efekt.
A teraz o samym sprzęcie. Korzystam z urządzenia Leica Dsito 3D ponad trzy lata. Korzystam jedynie z funkcji pomiarowych urządzenia, przydatnych do wykonywania inwentaryzacji obiektów zabytkowych.
Zacznę od wad.
Po pierwsze jest to urządzenie za dokładne ;-), przy inwentaryzacjach w zupełności wystarcza dokładność do 0,5 - 2 cm -wynika to ze specyfiki obiektów.
Po drugie, trochę kłopotliwa obsługa fabrycznego kontrolera, ale po przystosowaniu tabletu z dedykowanym wskaźnikiem praca to czysta przyjemność.
Po trzecie, to zbyt mała pojemność akumulatorów pozwalająca na pracę do około 5 - 6 godzin; jak się ma obiekt sporo oddalony od biura to wykonuje się pomiary do upadłego tzn. do wyczerpania się akumulatorów, pomocnym jest tu powerbank, z drugiej strony jest to też zaleta, która pozwala za dnia wrócić do domu ;-).
Po czwarte, przy pomiarach na zewnątrz, przy dużym nasłonecznieniu słabo widoczna czerwona plamka, ale specjalne okulary pomagają widzieć ją wyraźniej.
Po piąte, obsługa urządzenia nie jest intuicyjna i wymaga przeszkolenia oraz przeczytania instrukcji obsługi, czego za bardzo nie lubimy ;-).
A teraz o zaletach, wszystko zależy do jakich celów urządzenie jest wykorzystywane. Przede wszystkim to szybkość i precyzja wykonywanych pomiarów. Praca z plikami w różnych formatach (dla mnie najważniejsze to dxf i dwg) w programach wspomagających projektowanie typu AutoCAD w 2D i 3D. Możliwość skanowania trudnych profili, w moim przypadku wielouskokowych i rozrzeźbionych portali, można też wykonywać skany poziome i pionowe wnętrz.
Reasumując, z Leici Disto 3D jestem bardzo zadowolony, wszelkie oczekiwania od sprzętu pomiarowego zostały spełnione, obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez tego sprzętu.

 
5
Gierłowski Łukasz
2016-05-24

urządzenie spełnia moje oczekiwania w 100%,
tablet z zestawu trochę wolny przy pomiarach wielopunktowych,
poza tym wszystko działa i mierzy jak należy,
sprzęt łatwy w obsłudze

 
5
Norbert Prętnicki
2016-05-24

Jestem początkującym użytkownikiem urządzenia. Jeszcze nie miałem okazji użyć go w konkretnym zadaniu profesjonalnym aczkolwiek już podczas nauki obsługi potrafię docenić jego zalety.
Uważam że bardzo dobrym rozwiązaniem jest dwustronność działania, tzn nie tylko pomiary ale również trasowanie z uprzednio przygotowanego pliku w CAD.
Dużą zaletą jest wygoda obsługi podczas inwentaryzacjo która nie wymaga pomocy dodatkowej osoby.

Dużą zaletą jest również zintegrowanie opcji aparatu fotograficznego .

Trójwymiarowość pomiaru umożliwia wielość punktów odniesienia przez co podniesienie precyzji.

Jedyna wadą jest rozmiar i waga urządzenia. Przy wielu wyjazdach na pomiary trzeba urządzenie traktować jako kolejny bagaż. I również obawa uszkodzenia przy transporcie lotniczym jako bagaż.

Myślę jednak że pomimo gabarytów i wagi rezultat pomiarów jest tak zadowalający, że warto go mieć na każdych pomiarach.

 
4
Marcin Skalski
2016-05-24

Urządzenie rewelacyjne, niezastąpione przy wykonywaniu inwentaryzacji architektonicznych z dokładnością do skali 1:50. Po 3 latach użytkowania 3d DISTO można się przyczepić głównie do kwestii sterowania, kontroler dołączony do urządzenia jest co prawda dość ergonomiczny i wygodny, jednak jego moc pozostawia wiele do życzenia i przy większych pomiarach ( przy ilości punktów większej niż 120) niezbędne jest zastąpienie go normalnych komputerem. Jeśli chodzi o program do obsługi 3D Disto na laptopa, widoczna znaczna poprawa funkcjonalności, jednak do ideału jeszcze trochę brakuje.

zalety:
-mocny akumulator, ani razu nie udało mi się wyładować głowicy w ciągu jednego dnia pomiarów
-sama idea pracy urządzenia, pliki 3d, w przypadku pomiarów 1:50 w zasadzie lepsze niż chmury punktów z duużo droższych skanerów 3d
-skanowanie 3d, w ograniczonym zakresie, ale jako rozwinięcie podstawowego pomiaru bardzo pomocne

Wady:
-kontroler dołączony do urządzenia, o wiele za słaba moc, w przypadku dłuższej pracy dość frustrujące, po 3 latach pracy z 3D Disto i zainwestowaniu w laptopy 2 w 1 na szczęście już zbędny
-program sterujący na Windowsa w dalszym ciągu można by rozwinąć, szczególnie kwestie zarządzania punktami bezpiecznymi, można by też przemyśleć kwestię samego obracania głowicy, szczególnie mikroregulacji, program trochę toporny, co niekoniecznie może być uznane za wadę
-samopoziomowanie się urządzenia, szczególnie w przypadku zmiany pozycji,

 
5
Paweł Chaś
2016-05-24

Bardzo rzetelna obsługa

 

dodaj opinię

Ocena: ukryj formularz »
Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Temat:
Twoja opinia:
Wpisz kod z obrazka: Captcha
Dodaj recenzję

to Cię zainteresuje