DALMIERZE, CZYLI ELEKTRONICZNE METRÓWKI

Może się zdziwicie, ale specjalnie nie zatytułowałem tego rozdziału "dalmierze laserowe". Rynek to nie tylko instrumenty z czerwoną plamką. Warto wiedzieć, za czym się rozglądać, których typów dalmierzy w ogóle nie oglądać i do czego zakupiony przez nas instrument może służyć.

1. Dlaczego ręczne dalmierze są tak popularne?

W czym tkwi fenomen tego instrumentu pomiarowego? Dlaczego co roku sprzedaje się w Polsce tysiące sztuk dalmierzy? Czy sprzęt ten stanie się niedługo wyposażeniem każdego fachowca i znajdzie się w każdym gospodarstwie domowym? Trudno jednoznacznie..

2. Jak działa dalmierz?

Wszyscy wiemy, do czego służy dalmierz. Ale czy podczas używania go zastanawiamy się, jak działa? Przeważnie nie. Zapewne warto poznać technologię, bo wiedza ta pozwoli nam poprawnie wykonywać pomiary. Dalmierze ręczne, które można spotkać na polskim..

3. Typy dalmierzy - laserowe dalmierze fazowe

Fazowe dalmierze laserowe są najpopularniejsze. Zawdzięczają to technologii pomiaru odległości, która zapewnia wysoką dokładność pracy, spory zasięg działania i dużą skuteczność wyznaczania dystansu. Układ nadawczy laserowego dalmierza fazowego emituje..

4. Typy dalmierzy - laserowe dalmierze impulsowe

Impulsowe dalmierze laserowe są znane niewielkiemu gronu użytkowników. Głównie za sprawą swoich specyficznych właściwości, które sprawiają, że nie nadają się one wszystkich zastosowań. Układ nadawczy laserowego dalmierza impulsowego wysyła pojedynczy..

5. Typy dalmierzy - dalmierze ultradźwiękowe

Dalmierze ultradźwiękowe to jedyne dalmierze ręczne, które chyba nie mają zalet. Wystrzegajmy się ich jak ognia. Instrumenty takie działają na tej samej zasadzie co fazowe dalmierze laserowe (których sposób działania omawialiśmy w jednym z poprzednich..

6. Dokładność dalmierzy laserowych

Jak rozumieć milimetrowe dokładności pomiaru fazowym dalmierzem laserowym? Gdy czytamy parametry każdego dalmierza laserowego, zwracamy głównie uwagę na dokładność i zasięg. Drugim parametrem zajmiemy się w kolejnej części poradnika, podczas gdy teraz..

7. Zasięg dalmierzy laserowych

Wydaje się, że zasięg jest parametrem każdego dalmierza, traktowanym przez kupujących jak fetysz. To na jego podstawie wybieramy konkretny model, zapominając o fizycznych prawidłach, które rządzą optyką. Wydaje się, że zasięg jest parametrem każdego..